Az e-book egyik célja, hogy elmagyarázza, hogyan működik a helyes hajápolás. Megtudhatod belőle, hogy hogyan is működnek a hajolajok, illetve, hogy miért olyan fontos a fejbőr ápolása. Valamint arra is kitér, hogy mi is a haj porózitás, illetve, hogy hogyan érdemes a különböző típusú hajakat kezelni.
Olajos kezelés – mi is ez?
Az olajos kezelés természetes olajokkal történő haj és fejbőr regeneráló folyamat. Az igazság az, hogy a természetes olajok kozmetikai és gyógyászati hasznosságát már hosszú ideje ismeri az emberiség. Kifejezetten Ázsiában és Dél-Amerikában van a haj olajos kezelésének komoly hagyománya.
Olajos kezelés – előnyök
Az olajjal történő hajápolás csakis előnyökkel jár. Az értékes zsírsavak mellett a természetes olajok számos vitamint és mikroelemet tartalmaznak, amelyek szükségesek az egészséges haj növekedéséhez. Rendszeres használatukkal, a hajszálak regeneráltak, a fejbőr ápolt, a hajhagymák mélyen tápláltak lesznek, valamint segítenek a különféle hajproblémák javításában vagy elkerülésében is. A haj olajos ápolása azért is nagyon előnyös, mert így hajunk ellenállóvá válik a szennyeződések és mechanikus károsodások ellen. Mindezeken túl a káros időjárási viszonyok és a korai öregedés ellen is kiválóan alkalmazhatóak. Másszóval a az olajo hajkezelések mély regenerációt és hosszan tartó szép és egészséges hajszálakat eredményeznek.
Haj olaj– hogyan tároljuk a kozmetikumot?
Az olaj típusától, illetve annak E-vitamin tartalmától sok minden függ, hiszen ez utóbbi természetes tartósítószerként is funkcionál. Az olajakat nem szabad napsugárzásnak kitenni, így sötét üvegben érdemes tárolni őket. Valamint az sem árt, ha a hűtőben pihennek, mikor éppen nem használjuk őket.
Kiknek ajánlott az olajos hajkezelés?
Mindenkinek! Mindegy, hogy haj vagy fejbőr problémát mennyire súlyos, nincs jobb regeneráló és védő anyag hajad számára, mint az olajos kezelés. Fontos észben tartanunk, hogy minden haj és fejbőr, még az egészséges is igényli az ápolást és a megfelelő kezelést. A titok a megfelelő olaj kiválasztásában rejlik.
Zsírosodásra hajlamos haj – kezelhető olajokkal?
Nem csak, hogy kezelhető, de rendszeresen szükséges is kezeleni a zsírosodásra hajlamos hajat olajokkal. A növényi olajos kezelés ugyanis megállítja a túlzott faggyútermelést. Számos olaj alkalmas a faggyútermelés szabályozására, valamint a fejbőrben zajló folyamatok segítésére. Ha az olaj megfelelően van kiválasztva, a haj nem lesz többé zsíros. A hajszálak nagyobb volument kapnak, ahogy erősödnek, így hajunk elemelkedik a hajtőtől és nem lapul le.
Hogyan készítsük el hajunkat az olajos kezelésre?
Annak érdekében, hogy a kezelés sikeres legyen, hajunkat meg kell szabadítanunk a szilikon, kőolaj és más káros anyagoktól , amelyek megakadályozzák az olajok mély beszívódását. A termékek között elérhetőek mindenféle formázó termékek is, mint például hajspray-k, gélek és habok.
Hogyan alkalmazzuk az olajokat a hajon?
Az a legjobb, ha mind a hajon, mind a fejbőrön használjuk. . Érdemes szétválasztani a hajat kisebb tincsekre és ezekre cseppenteni az olajat, majd jól eldolgozni azt. A fejbőrbe is bele kell dolgozni az olajat, hogy mélyen kifejthesse hatását. Az egész fejbőrt be kell kenni az olajos termékkel úgy, hogy belemasszírozzuk azt a fejbőrbe, ezzel stimulálhatjuk a fejbőr mikrokeringését és megkönnyíthetjük az olaj hajhagymákba jutását is. Ezt követően értelemszerűen a haj teljes hosszát lekezeljük az olajjal, mintha csak egy kondícionálót vagy balzsamot használnánk.
Haj olaj –m ennyit kell használni belőle?
Ez a haj hosszától és a károsodás mértékétől függ. Például a dehidratált, töredezett hajra használhatunk valamivel több olajat, hogy még intenzívebb hatást váltsunk ki. Viszont figyelnünk kell a mértékre, nehogy túl sokat vigyünk fel. Az optimális mennyiség körülbelül 5 ml, ami nagyjából egy evőkanálnyi mennyiségnek felel meg.
Mennyi ideig kell rajta hagyni az olajat a hajon?
A legjobb a haj olajakban az, hogy bármeddig rajta lehet hagyni a hajon.
A leghatékonyabb akkor, ha éjszakai kezelés részeként alkalmazzuk, de ha erre esetleg nincsen időnk, akkor alkalmazhatjuk egy vagy 2 órára, majd mossuk le és samponozzuk be a hajunkat. A legtöbb nő nagyjából 15 percig hagyja hatni, közvetlenül hajmosás előtt. Alapvetően használhatjuk az olajakat rögtön hajmosás után is, lemosás nélkül (ebben az esetben azonban nem kell a fejbőrbe masszírozni azt). Hajformázáshoz is kiválóan alkalmasak, ekkor száraz hajon használjuk a haj közepétől kezdve a hajvégekig. De tehetjük csak a hajvégekre is, ahol tulajdonképpen szérumként működik.
Milyen gyakran kell kezelni hajunkat az olajokkal?
Ez attól függ, mit szeretnénk elérni. Ha hajunk eléggé sérült, használhatjuk minden másnap. A jó benne az, hogy az eredmény már akkor is látványos lesz, ha csak heti egyszer használjuk. Ebben az esetben azonban érdemes egyből a fejbőrbe masszírozni az olajakat.
Hogyan lehet a hajról eltávolítani a felvitt olajokat?
Az olajok nem szeretik a kémiailag előállított, mesterséges anyagokat. Ezek ugyanis nem csak meggátolják az olajok felszívódését, de rontanak is a fejbőr állapotán. Más szavakkal, ezek éppen az ellenkezőjükre fordítják az olajok jótékony hatásait. Ezt tudva a legjobb olajokat eltávolító samponok SLS, SLES, parabén és mesterséges színezék mentesek, valamint egyéb más, bőrirritáló anyagot sem tartalmaznak. . Emiatt érdemes eco samponokat választani, vagy minden káros anyagtól mentes babasampont használni.